Реал Мадрид и Тотнъм се неутрализираха на "Бернабеу" (видео + галерия)

Европейският клубен шампион Реал Мадрид и Тотнъм завършиха 1:1 в дербито от група "Н" на Шампионската лига. И двата тима имаха по две победи в отминалите кръгове и продължиха безгрешната си серия, като останаха на върха с равен брой точки и еднаква голова разлика.

Резултатът на "Сантяго Бернабеу" беше открит в 28-ата минута, когато Рафаел Варан си отбеляза автогол. В 43-ата минута Кристиано Роналдо изравни от дузпа с петия си гол за този сезон и общо 95-и в Шампионската лига. Преди автогола на Варан Роналдо нацели и гредата.
Реал Мадрид - Тотнъм@@@
Голмайсторът на Тотнъм Хари Кейн е изключително амбициран да блесне на най-голямата възможна сцена - "Сантяго Бернабеу", и феновете на тима от Северен Лондон се надяват да продължи головата си серия. В отсъствието на Деле Али той ще бъде подпомаган от Фернандо Йоренте.

Дебют за домакините в Шампионската лига пък прави 18-годишният десен защитник Ашраф Хакими, който беше предпочетен от треньора Зинедин Зидан пред Начо Фернандес.

Двубоят започна на бързи обороти, а Реал можеше да открие резултата още в 5-ата минута. Марсело намери младия защитник Ашраф Хакими отдясно на вратата, който великолепно качи топката на главата на Роналдо. Ударът на португалеца срещна гредата, а при добавката Карим Бензема не успя да намери вратата. “Белите” продължиха да упражняват натиск над гостите, които трудно минаваха централната линия.
В 17-ата минута Кристиано Роналдо завърши поредна отлична атака на Реал, но ударът му по диагонала мина много близо край лявата греда. Футболистите на Тотнъм се поокопитиха и стигнаха в следващата си атака до ъглов удар. Хари Кейн нанесе много хубав удар с глава, но Кейлор Навас реагира като котка и прати топката отново в корнер. Последва нова опасност пред вратата на Навас, като в основата й отново беше Кейн, който намери Йоренте, но испанецът беше изпреварен за топката.

Атаките на Тотнъм ставаха все по-опасни. Така се стигна до 28-ата минута, когато след центриране към Хари Кейн в наказателното поле френския бранител Рафаел Варан си отбеляза автогол. Ситуацията породи дискусии дали Кейн не се е намирал в засада, но попадението беше зачетено.

В 31-ата минута домакините бяха близо до изравнителен гол, но вратарят на Тотнъм Лорис извади бомбен удар на Иско. Все пак равенството беше възстановено малко преди почивката. Тони Кроос беше повален в наказателното поле след подаване на Бензема и реферът отсъди дузпа. С изпълнението се зае лидерът на домакините Кристиано Роналдо, който изравни с безкомпромисен удар.

Второто полувреме започна с активна игра и от двата отбора. Първо Кристиано Роналдо отправи удар, но не намери вратата. В 54-ата минута стражът на Тотнъм Лорис показа страхотен рефлекс, след като отрази удар отблизо с глава на Карим Бензема. В 63-ата минута Лорис отново демонстрира класата си, след като спаси удар на Кристиано Роналдо, който насочи топката много мощно под гредата, но френският страж я изчисти в ъглов удар.

В 70-ата минута колективна грешка в отбраната на Реал позволи на Хари Кейн да се озове очи в очи с Навас, но костариканския страж на “белия балет” успя да отклони топката в ъглов удар. В 72-ата минута защитата на Реал отново се пропука, но Навас и този път беше на висота и спаси удара на Ериксен.

До края и двата отбора играеха внимателно, а желаната повече острота в атаката на Реал след извършените смени така и не настъпи и в крайна сметка двата тима прибавиха по една точка към актива си. Реал Мадрид и Тотнъм делят първото място в група Н с равен брой точки - по 7, и еднаква голова разлика - 7:2.