Дори две дузпи не стигнаха на Наполи да спре победния ход на Ман Сити (видео+галерия)

Отборът на Манчестър Сити продължава победния си ход. Английският тим победи с 2:1 Наполи в сблъсък от група "F" на Шампионската лига и записа 10-ти пореден успех на сметката си и 3-ти в този турнир. Двата тима направиха доста приятен за окото мач, изпълнен с много положения и интересни моменти. Домакините на "Етихад" поведоха с голове на Рахим Стърлинг в 9-ата и Габриел Жезус в 13-ата минута. След това гостите получиха две дузпи. Първата в 38-ата минута бе пропусната от Дрис Мертенс, а Амаду Диавара реализира втората в 73-ата минута, но Наполи така и не успя да се добере поне до равенството.

Домакините заложиха на триото Габриел Жезус, Рахим Стърлинг и Льорой Сане в атака. В средата на терена пък действаха Фернандиньо, Кевин де Бройне и Давид Силва.
Наполи заложи на същата схема с трима в атака в лицето на Лоренцо Инсиние, Дрис Мертенс и Хосе Кайехон. Амаду Диавара, Пьотр Желински и Марек Хамши пък движеха играта в средата на терена.
Манчестър Сити откри резултата още с първата си голова възможност в мача. В 9-ата минута Давид Силва стигна една топка на аутлинията и я върна към Кайл Уокър в наказателното поле. Ударът на защитника бе блокиран, но кълбото се озова в Рахим Стърлинг, който при втория опит не сгреши за 1:0.
Много бързо домакините удвоиха преднината си. В 13-ата минута Кевин де Бройне овладя една лошо изчистена топка и напредна отдясно, след което пусна остро по земя във вратарското поле, където Габриел Жезус бе заел добра позиция и отбилзо отбеляза за 2:0.
В 25-ата минута резултатът можеше да стане класически, след като Кевин де Бройне получи пас пред наказателното поле и отправи удар от движение, който се отби от напречната греда.
В 28-ата минута последва нов страхотен шанс за "гражданите". Тогава при разбъркване в пеналта Габриел Жезус се ориентира най-добре и отправи удар към вратата, и само намесата на Калиду Кулибали на голлинията попречи на топката да влезе с целия си обем във вратата. Минута след това и Рахим Стърлинг отправи нов изстрел, но покрай вратата.
В 37-ата минута Наполи получи прекрасен шанс да се върне в мача. Кайл Уокър задържа Раул Албиол в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Дрис Мертенс обаче не изпълни добре наказателния удар и вратарят Едерсон Мораеш спаси.
В началото на втората част "гражданите" си върнаха инициативата и в 53-ата минута Сане отправи удар покрай вратата на Хосе Рейна.
Наполи обаче видимо стоеше по-добре през второто полувреме и в 65-ата минута стигна до една от най-добрите си възможности. Дрис Мертенс се възползва от грешка в защитата на домакините, финтира вратаря Едерсон и подаде към непокрития Марек Хамшик, чийто удар обаче бе самопожретвователно блокиран от Джон Стоунс. Италианците претендираха за дузпа за игра с ръка на защитника, но съдията не видя подобно нещо.
В 72-ата минута обаче реферът Матеу Лаос все пак даде втора дузпа за неаполитанците. Фаузи Гулам нахлу на скорост в пеналта и бе препънат от Фернандиньо. Зад топката пък изненадващо застана Амаду Диавара, който бе прецизен и намали резултата на 2:1, вкарвайки първия гол в кариерата си.
17 Манчестър Сити - Наполи
Веднага след това Манчестър Сити се хвърли в атака и Габриел Жезус отбеляза нов гол във вратата на Рейна, но той бе отменен заради засада. В 80-ата минута Кевин де Бройне опита хитър удар от малък ъгъл от фаул, но Рейна успя да реагира и да спаси. В ответната атака пък Наполи стигна до добро положение като Мертенс изскочи зад защитата, но опитът му да прехвърли вратаря бе твърде неточен. В 84-ата минута пък Сане бе изведен сам срещу Рейна, но не успя да преодолее вратаря.
В крайна сметка Манчестър Сити си осигури победата и с пълен октив от 9 точки е на върха в класирането в групата. За Наполи пък това бе второ поражение и отборът има 3 точки, като се намира на 3-ото място в таблицата.