Левски измъкна драматична победа над Добруджа (галерия)

Волейболистите на Левски записаха много драматична втора победа в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Владимир Николов надделяха трудно над Добруджа 07 (Добрич) с 3:2 (18:25, 25:21, 25:19, 24:26, 15:9) в мач от междинния 3-и кръг на първенството, игран тази вечер в зала "Универсиада".
Левски - Добруджа 07@@@
Така "сините" са на 7-о място във временното класиране с 5 точки след 2 победи и 1 загуба, с колкото е и 6-ия Черно море (Варна). За Добруджа това бе второ поражение, като те са 8-и с 3 точки след 1 победа и 2 загуби. В редовния 4-и кръг Левски ще гостува на новака Хебър (Пазарджик), докато добричлии са домакини на Марек Юнион Ивкони (Дупница). Срещите са в събота (21 октомври) съответно от 18,30 и 18,00 часа.
Първият гейм бе много динамичен с неравномерна игра от двете страни. Гостите от Добруджа стартираха ударно и с добър сервис поведоха с 10:3. Левски успя да стабилизира посрещането си и намали изоставането до 10:12. Последва нова силна серия на добруджанци, които дръпнаха с 20:14 и отново "сините" намалиха до 17:20. За повече нямаха сили и Добруджа спечели първия гейм с убедителното 25:18. Във втората част настъпи обрат и Левски пое водеща роля като започна с 6:2 и 12:6 в своя полза. Въпреки всички опити на Добруджа, "сините" устояха на атаките и затвориха гейма с 25:21, с което изравниха – 1:1.
В третия гейм играта бе равностойна до второто техническо прекъсване, след което Левски взе аванс. Волейболистите на Добруджа започнаха да грешат и улесниха съперника за спечелването на гейма с 25:19. След равностойна игра Левски имаше предимство в четвъртата част при 23:20, но не успя да го задържи и след три последователни грешки Добруджа изравни при 23:23. Впоследствие, добричлии измъкнаха гейма с 26:24 и вкараха мача в тайбрек. В петия решителен "сините" тръгнаха силно и поведоха 4:0 и 8:4. Левски запази разликата докрай и се поздрави с победата след 15:9 и 3:2.
Най-полезен за Левски бе опитният Смилен Мляков с 22 точки (3 блока и 41% ефективност в атака) за победата. Симеон Александров (1 блок, 2 аса, 40% ефективност в атака) и 36% перфектно порещане) и Мартин Павлов (3 блока, 1 ас, 42% ефективност в атака и 41% перфектно посрещане) пък добавиха 15 и 14 точки за успеха. За тима на Добруджа Мартин Мечкаров (2 блока, 3 аса, 36% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане) и Денис Чавдаров (2 блока, 3 аса и 60% ефективност в атака) реализираха също 15 и 14 точки. Влезлият като резерва Велизар Чернокожев добави 11 точки (2 блока и 41% ефективност в атака), но и това не помогна за победа.
ЛЕВСКИ - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:2 (18:25, 25:21, 25:19, 24:26, 15:9)
ЛЕВСКИ: Николай Манчев 4, Смилен Мляков 22, Симеон Александров 15, Мартин Павлов 14, Милослав Димов 7, Александър Кордев 13 - Мартин Иванов-либеро (Людмил Бенов 1, Гордън Люцканов 4, Валентин Благинов, Самуил Вълчинов, Иван Панков)
Старши-треньор: Владимир Николов
ДОБРУДЖА 07: Денимир Димитров, Жулиен Георгиев 9, Мартин Мечкаров 15, Кирил Меретев 2, Светослав Арнаудов 8, Денис Чавдаров 14 - Христо Христов-либеро (Христо Енков 3, Николай Тодоров, Велизар Чернокожев 11, Петър Христосков 8)
Старши-треньор: Петър Пенев.

Статистика: Никола Димитров (скаутмен на Левски)

Снимки: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЛЕВСКИ - ДОБРУДЖА 3:2 - ТУК!!!