Фаворитите тръгнаха с победи във Висшата лига

Отборите, сочени за фаворити във втората ни група, на първенството по волейбол при мъжете - Висшата лига, тръгнаха с победи на старта на шампионата.

В предварителна група Б тимовете, които се стремят към промоция в Суперлигата се поздравиха с успех в първия кръг.

В Русе, тимът на Дунав (Русе), воден от Петър Шопов надигра като домакин Черноморец (Бяла) с 3:0 гейма.

В Бургас, съставът на Дея Волей, воден от Петър Дочев също тръгна подобаващо, като надигра Раковски 1964 (Севлиево) с 3:0 гейма.

С чиста победа се поздрави и отборът на Виктория Волей (Пловдив), който спечели градското дерби със Строител, като надигра съперника с 3:0 гейма.

Всички резултати в група Б вижте тук.

В предварителна група А амбиции за Суперлигата не са афиширани още, като там в първия кръг също нямаше петгеймови драми.Звездец (Горна Малина) надигра като гост Изгрев с 3:0 гейма. Сливнишки герой (Сливница) изкова като гост победа над Ботев (Луковит) с 3:1 гейма. Тимът на Град (Белоградчик) допълни чистата серия, като взе победа над Славия в гостуването си с 3:1 гейма.