Леганес изскочи шести в Испания (видео)

Отборът на Леганес спечели с 2:0 гостуването си на Малага в среща от осмия кръг на Ла Лига. Габриел (56) и Александър Шимановски (79) се разписаха за “лос пепинерос”. С успеха кастилският тим излезе на шеста позиция в Примера. От осем срещи Лега има 14 точки и голова разлика 7:3. Момчетата от Коста дел Сол са твърдо последни с една точка.

Домакините започнаха по-силно, но постепенно гостите от мадридското предградие изравниха играта. Двамата вратари бяха основни действащи лица през първото полувреме. В 32-ата минута Иван Куеяр изби топката в гредата след удар на Диего Ролан. Четири минути по-късно Роберто Хименес спаси по впечатляващ начин сам срещу Нордин Амрабат.

В 56-ата минута гостите от “Бутарке” отбелязаха съмнителен гол. Габриел Пирес по-скоро беше в засада, подмината от страничния рефер - 0:1. В 79-ата момчетата на Асиер Гаритано отбелязаха и втори гол. След светкавична контра Александър Шимановски изскочи сам срещу вратаря и реализира за 0:2.

Наставникът на домакините Мичел е поставен на дръвника след зловеужасяващата серия на андалусците.