Локо (Русе) загуби от Суворово

Локомотив (Русе) загуби с 0:2 от Суворово в среща от X-ия кръг на Североизточната трета лига. Гостите стигнаха до успеха едва в самия край на мача с голове в 90-ата и 92-ата минута. Резултатът обаче не отговаря реално на показаното на терена в Сливо поле, където „железничарите“ домакинстват поради липса на годен стадион за Трета лига в Русе.

Двата тима предложиха на зрителите здрава битка по време на целия двубой. При атаките към противниковата врата бранителите и на Локо (Русе), и на тези на „Суворово“ доминираха и чистите голови положения се брояха на пръсти. Най-добрата възможност за гол се откри пред централния нападател на русенци Сонер Хюсеин, но той я пропиля на лека ръка. В 75-ата минута пък откровен фал срещу Мартин Недков в наказателното поле на „Суворово“ бе подминат от съдията Димитър Желязков.

Въпреки протестите на „железничарите“ дузпа в тази ситуация не бе дадена. Мачът клонеше към нулево равенство, което би прилягало и на двата отбора с оглед на показаното на терена. В 90-ата минута обаче след изпълнение на корнер, защитата на „Локомотив“ допусна груба грешка и позволи на гостите да вкарат за 1:0.

В последните секунди суворовци използваха умело разочарованието от развоя на резултата в „червено-черните“ редици и подпечатаха успеха си с втори гол. В следващия кръг „железничарите“ излизат в областното дерби в Бяла срещу закъсалия на дъното „Бенковски“. Срещата е насрочена за идната неделя, 22 октомври, от 16:00 часа.

Съставът на Локо (Русе): Димитър Лазаров, Владимир Перчемлиев, Огнян Брайнов, Диян Руменов, Мартин Иванов, Живко Парашкевов /капитан/, Мирослав Георгиев /Мартин Георгиев/, Стефан Митев, Мартин Недков, Динко Станчев, Сонер Хюсеин.