Борусия (М) си поигра с Вердер

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) се изкачи на пета позиция в Бундеслигата след успех с 2:0 като гост на закъсалия Вердер (Бремен). Головете за Борусия отбелязаха капитанът Ларс Щиндъл (27) и Яник Вестергор (34). Момчетата от Гладбах изпуснаха да запишат доста по-убедителна победа.

Гостите доминираха преди почивката и цифрите изцяло бяха в тяхна полза. В 27-ата минута Торган Азар напредна необезпокояван и стреля сам срещу вратаря Иржи Павленка, който изби с крак. Топката попадна у Ларс Щиндъл, той направи страхотен финт с обръщане, след което стреля по диагонала - 0:1. В 34-ата Яник Вестергор удвои с глава след центриране от корнер.

След почивката Борусия продължи да играе по-силно и да създава положения. Бременският тим много рядко стигаше до вратата на Ян Зомер. В 53-ата Оскар Вент можеше да направи 0:3, но не беше прецизен, притеснен от Изет Хайрович. В 84-ата Щиндъл удари греда след пас на Ибрахима Траоре. В 88-ата Кристоф Крамер направи огромен пропуск на шест метра през празната врата.