Голяма издънка на ЦСКА-София на "Армията" (видео)

ЦСКА-София допусна голяма издънка в шампионата, след като не успя да бие Пирин и срещата от 12-ия кръг на Първа лига, която се игра на "Армията", завърши 0:0. Като цяло червените създадоха 4-5 положения, от които можеха да вкарат поне един гол, но със сигурност представянето на тима не отговаряше на шампионските амбиции, изразени преди началото на сезона.

Твърде любопитен момент от този мач бе, че треньорът на гостите Милен Радуканов не извърши нито една смяна.

Наставникът на домакините Стамен Белчев предприе известни промени в сравнение с титулярите от предишните шампионатни двубои. Червените стартираха с осем чужденци, между които Раул Лое и Рафаел Енрике. На пейката пък останаха Станислав Манолев, появил се след почивката, и Кристиян Малинов.

Извън групата бяха контузените Божидар Чорбаджийски и Кирил Десподов.

През първия четвърт час домакините наложиха териториален натиск, но така и не успяха да създадат някакво положение пред Макенджиев. Първата по-сериозна атака в мача бе в 28-ата минута и я осъществиха гостите от Благоевград. Пирин комбинира добре отдясно и последва прострелно центриране, с което се разминаха двама играчи в зелено. ЦСКА-София отговори с изстрел на Тиаго, който не застраши Макенджиев.

В 31-ата минута дойде и първото голово положение. Енрике се озова на чиста позиция, но шутът му от 7-8 метра бе доста неточен и излезе в аут. Само 120 секунди по-късно Енрике осъществи отличен индивидуален пробив от центъра на терена, нахлу в наказателното поле на гостите и стреля добре, но Макенджиев изби.

В 40-ата минута ЦСКА-София като по чудо не откри резултата. Каранга стреля с глава след центриране от фаул, но Макенджиев с невероятен плонж изби в корнер.

До края на полувремето и Пирин опита да застраши вратата, но отличен шпагат на Барт спря Аймен Суда.

Секунди след почивката червените осъществиха опасна атака, при която Каранга опита да комбинира със свой съотборник, но пасът му от аутлинията на малкото наказателно поле не сполучи.

В 61-ата минута Каранга се пребори за топката и я отклони към Тиаго, който напредна и стреля от границата на наказателното поле, но в аут. Секунди по-късно Бодуров можеше да вкара след меле около малкото наказателно поле на Пирин, но ударът му с глава излезе покрай лявата греда.

Някъде тук ЦСКА-София започна да изпада в безпътица и започна да залага на центрирания от всяка точка на терена, но централните бранители на орлетата Румен Сандев и Стилян Николов в повечето случаи успяваха да неутрализират високите Фернандо Каранга и влезлия към края на срещата Кевин Кубемба.

Осем минути преди края на редовното време червените отново застрашиха благоевградската врата след центриране от статично положение, когато Каранга стреля с глава, но топката излезе на сантиметри покрай лявата греда.

До края на двубоя последваха още две опасни мелета, но в крайна сметка Пирин удържа нулевото равенство, спирайки втори от претендентите за титлата, тъй като преди няколко кръга завърши 1:1 в гостуването си на Лудогорец.

Така ЦСКА-София изостана на три точки от лидера Лудогорец и след второто поредно шампионатно равенство е на три пред Левски.

ЦСКА-СОФИЯ - ПИРИН 0:0

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 3. Недялков, 5. Бодуров, 6. Рубен Пинто, 9. Каранга, 10. Кулма, 16. Лое, 17. Енрике, 20. Тиаго, 23. Дюлгеров, 25. Барт

ПИРИН: 22. Макенджиев, 18. Попев, 3. Сандев, 14. Николов, 27. Ничев, 24. Костадинов, 99. Кирилов, 10. Суда, 30. Траянов, 15. Благов, 19. Костов