Мъри и Астана докосват поредната титла (видео)

В мач от 30-ия кръг на казахстанското първенство шампионът Астана стигна до обрат срещу Иртиш с 2:1 и е все по-близо до поредната си титла. Отборът на Станимир Стоилов се озова в ролята на догонващ в 41-ата минута, когато точен беше Родриго Антонио. Роман Муртазаев изравни в началото на втората част, а в 64-ата минута Патрик Твумаси донесе успеха на домакините.

"Преди почивката имаше много брак в действията ни. После заиграхме по-добре, можехме да вкараме и още голове. Смятам, че победата ни е заслужена. Трябва да мислим мач за мач. Ако постигнем още две победи, ще сме шампиони", заяви Стоилов след двубоя.

"Срещу отбор като Астана грешки като тези, които ние допуснахме, са фатални", каза от своя страна наставникът на Иртиш Вячеслав Грозни.
Астана има 73 точки - с 4 повече от втория Кайрат. Тимът на Стоилов обаче е и с мач по-малко, а до края на сезона остават три кръга.

В друг мач днес воденият от Стойчо Стоилов Кайсар отстъпи с 1:2 при визитата си на Шахтьор (Караганди) и заема 7-о място.

АСТАНА - ИРТИШ 2:1
0:1 Р. Антонио (41)
1:1 Р. Муртазаев (52)
2:1 П. Твумаси (64) д.