Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

"Червените" минаха през Левски при младшата

Тимът на ЦСКА-София разби Левски на "Георги Аспарухов" при талантите родени 2001-2002 година в мач от 7-ия кръг на столичното първенство. "Червените", които играха с футболисти, родени предимно през 2001 година, спечелиха напълно заслужено. Тимът на домакините, воден от Борислав Кьосев, бе съставен от 8-9 играчи, родени през 2002 година.

Гостите започнаха по-добре срещата, като в рамките на няколко минути взеха комфортна преднина. Първо Асен Дончев откри резултата в 17-ата минута с удар от 19 метра, а в 20-ата Христо Радков удвои, след като стражът Денис Венциславов не се намеси добре при удар на футболист в червено.

Един от най-добрите играчи на "сините" Мартин Петков получи директен червен картон за удар без топка в 36-ата минута. Решението на съдията бе оспорвано от щаба на "сините", тъй като Любомир Митков на "червените" държеше своя противник, който се опита да се измъкне, като при опита го удари в с лакът в лицето.

През втората маст Митко Митков оформи крайното 0:3 в 67-ата минута, а успехът изведе тима на Сашо Борисов на върха в класирането. "Червените" записаха шести пореден успех, като имат актив от 19 точки. Левски е шести с 13 точки.

Снимка:viasport.bg