Гол в 93-ата минута лиши Кротоне от победа, контузеният Тонев не игра

Отборите на Кротоне и Торино завършиха 2:2 в мача помежду си от 8-ия кръг на италианското първенство. В групата на Кротоне за срещата не бе българският национал Александър Тонев, който лекува контузия. Кротоне водеше в резултата с 2:1 до последните секунди, но в третата минута на добавеното време ветеранът Лоренцо Де Силвестри изпрати топката във вратата на домакините с глава след центриране от ъглов удар и донесе точка на “биковете”.

Преди това Маркус Кристер Роден в 25-ата минута даде преднина на Кротоне в резултата. Той получи топката на ъгъла на наказателното поле, успя да се освободи от бранителите на Торино и с прецизен шут изпрати топката в мрежата. В 54-ата минута Яго Фалке изравни с изстрел извън наказателното поле, а в 64-ата минута Бруно Мартела бе точен за Кротоне.

Тонев и компания се намират на 15-а позиция в класирането с 6 точки, а Торино е осми с 13.