Фиорентина взе трите точки срещу Удинезе (видео)

Отборът на Фиорентина се наложи с 2:1 на своя стадион “Артемио Франки” над Удинезе в мач от 8-ия кръг на Серия “А”. И двете попадения за “виолетовите” реализира Сирил Теро (28, 57), а Самир бе автор на попадението за Удинезе в 72-ата минута. Фиорентина заема 11-о място в класирането с 10 точки, а Удинезе е 13-и с 6 точки.

В 28-ата минута Джовани Симеоне свали топката с глава за Сирил Теро след центриране отдясно на Федерико Киеза и френският нападател от съвсем близко разстояние изведе “виолетовите” напред в резултата.

Две минути по-късно Симеоне бе много близо до гол във вратата на Удинезе, но уцели греда.

В 57-ата минута Жордан Верету с удар извън наказателното поле затрудни стража на гостите Албано Бисари, който изби, но твърде удобно за Теро и французинът бе безпощаден при добавката - 2:0.

В 72-ата минута гостите успяха да върнат едно попадение. Негов автор стана Самир, който бе точен с удар отблизо. До края на двубоя обаче Фиорентина без особени трудности задържа този резултат и се поздрави с трета победа от началото на сезона в италианското първенство.