Шарапова грабна трофея в Тянцзин (видео)

Рускинята Мария Шарапова победи Арина Сабаленка (Беларус) със 7:5, 7:6 (8) на финала на турнира по тенис за жени в китайския град Тянцзин. Това е първа титла за рускинята от месец май 2015-а насам, когато тя надигра испанката Карла Суарес Наваро в италианската столица Рим. В Тянцзин Шарапова спечели 35-а титла в кариерата си - първа за нея след изтърпяното за положителна допинг-проба наказание.

Шарапова започна лошо мача и губеше с 1:4, но впоследствие отстъпи в едва един от следващите седем гейма, в които записа пробиви за 3:4 и 6:5. В последния сервис-гейм на Шарапова се стигна до допълнителни разигравания, като рускинята се възползва от втория сетбол.

Втората част започна още по-лошо за Шарапова, която загуби два от първите си три сервис-гейма и губеше с 1:5. Последва обаче нов обрат и рускинята изравни за 5:5, а други два пробива между двете тенисистки изпратиха сета в тайбрек. В него Шарапова пропиля три разигравания за мача, преди да го затвори с четвъртото за 10:8 след 2:07 часа игра на корта.

Наградният фон на турнира в Тянцзин е 426 хиляди щатски долара, като Шарапова ще прибере малко над 111 хиляди. Следващият турнир за рускинята е в Москва, където ще играе с “уайлд кард”.