Бердиев излъга бившия си отбор (видео)

Рубин сложи край на серията си от 4 поредни загуби с по 0:1. Днес отборът от Казан надви със същия резултат като гост на Ростов и се изкачи на 7-о място във временното класиране на руската Премиер лига. Бившият френски национал Ян М'Вила отбеляза гола за Рубин в 67-ата минута. В края на първото полувреме Жан Майер пропусна дузпа за Ростов, а в края и попадение на домакините бе отменено заради засада.

Публиката на "Олимп-2" посрещна подобаващо треньора на гостите Курбан Бердиев, който до миналия сезон беше начело на Ростов и изведе тима до най-големите успехи в историята му.
Очаквано двата отбора заложиха на позиционна игра и головите положения бяха малко. В 20-ата минута Максим Канунников се завъртя в наказателното поле и стреля покрай гредата, а в 32-ата Муса Думбия пропусна да открие за Ростов. В 43-ата минута именно Думбия изведе Елдор Шомуродов, който центрира, а Владимир Гранат спря топката с ръка. Съдията Алексей Есков веднага посочи бялата точка, но Сослан Джанаев спаси удара на Майер.

В началото на втората част силен шут на Хорен Байрамян прелетя близо до гредата. Домакините показаха повече амбиция да търсят трите точки, но груба грешка в защитата им беше наказана от М'Вила. Халфът остана сам на далечната греда след центриране от корнер и нямаше как да сбърка от около метър.
Резервата Тимофей Калачов отправи опасен удар в 79-ата минута, но гостите отново оцеляха. В 85-ата Евгений Макеев прати топката във вратата, но от засада и голът правилно бе отменен.

Четвъртата поредна загуба остави Ростов на 10-о място в класирането с 16 точки. В следващия кръг отборът на Леонид Кучук гостува на Тосно, а Рубин приема Динамо (Москва).