Сент Етиен се качи на подиума след обрат

Отборът на Сент Етиен се изкачи на подиума на временното класиране в Лига 1, след като обърна Метц в мач от деветия кръг на френския шампионат. “Зелените” губеха с 0:1 до 74-ата минута, но в крайна сметка стигнаха до успеха с 3:1. Фалу Диане откри за гостите, но с попадения на Венсан Пажо, Бриан Дабо и Хабиб Маига играчите на Оскар Гарсия изковаха трите точки. Така Сент Етиен вече е на трето място в подреждането с актив от 17 точки - на осем от лидера Пари Сен Жермен. Метц пък остава на дъното с едва три точки.

Гинган взе дербито на Бретан срещу Рен с 2:0. Мустафа Диало и Джими Бриан бяха точни за домакините. Уахби Хазри пък беше изгонен за гостите, което допълнително затрудни играта им. Гинган е на девето място с 13 точки, докато Рен е 15-и с шест.

Тулуза надигра с 1:0 Амиен, благодарение на попадение на Анди Делор малко преди почивката. С успеха си днед Тулуза вече има 11 точки и е на 12-а позиция, докато Амиен е с шест.