Дузпа в 90-ата минута вбеси Лудия

Отборите на Лил и Троа завършиха наравно 2:2 в мач от деветия кръг на Лига 1. Играчите на Марсело Биелса - Лудия стигнаха до обрат, след като в началото на мача губеха с 0:1 след попадение на Стефан Дарбион в четвъртата минута. Голове на Луис Араужо в средата на първата част и Тиаго Мендес след почивката обаче донесоха аванс на “кучетата”. В крайна сметка обаче домакините не успяха да задържат преднината си, след като в 90-ата минута Едгар Ие направи дузпа, което вбеси Биелса, и Адама Ниан реализира за гостите за крайното 2:2.

Така Лил излезе от зоната на изпадащите, но напрежението остава много голямо. "Кучетата" са с актив от шест точки - само на една от чертата. Троа от своя старана има 12 точки на 11-о място.