100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Добруджа обърна ЦСКА след 5 гейма в Добрич (видео + снимки)

Носителите на Купата на България за 2017 година от Добруджа 07 победиха вицешампиона ЦСКА с 3:2 (25:22, 13:25, 19:25, 26:24, 15:9) в среща от 2-ия кръг на волейболната Суперлига. Мачът в Добрич предложи няколко обрата и много емоции на зрителите.

За домакините като титуляр започна завърналият се национал Велизар Чернокожев.

Първата част бе равностойна като в края домакините взеха преднина от две точки при 20:18, което се оказа достатъчно, за да поведат след 25:22. Следващите две части преминаха изцяло под диктовката на ЦСКА като във втория гейм "червените" дадоха само 13 точки на Добруджа.

Домакините започнаха по-добре четвъртата част, краят на която беше доста драматичен. След като Добруджа водеше през целия гейм, на моменти с 5-6 точки, ЦСКА изравни при 22:22. Домакините все пак успяха да измъкнат гейма с 26:24 и да пратят мача в тайбрек.

В тайбрека Добруджа стартира силно и поведе с 5:1. ЦСКА намали до 7:10 и 8:12, но в края домакините триумфираха с 15:12 в 5-ата част и с 3:2 гейма в мача.

Мартин Мечкаров стана най-резултатен за Добруджа с 15 точки (1 ас, 1 блок, 42% ефективност в атака, 27% перфектно и 46% позитивно посрещане), Жулиен Георгиев, който замени Велизар Чернокожев във втората част, добави 14 (1 ас, 54% ефективност в атака) за успеха. Денис Чавдаров се отличи с 13 точки (1 ас, 5 блока, 54% ефективност в атака). Велизар Чернокожев записа 12 точки (55% ефективност в атака).

Най-резултатен в мача стана Венцислав Георгиев от ЦСКА с 25 точки (2 блокa, 61% ефективност в атата). Яни Георгиев записа 19 точки (1 ас, 2 блока, 67% ефективност в атака, 37% перфектно и 42% позитивно посрещане).

ДОБРУДЖА 07 - ЦСКА 3:2 (25:22, 13:25, 19:25, 26:24, 15:9)
ДОБРУДЖА: Димитър Димитров 1, Велизар Чернокожев 12, Мартин Мечкаров 14, Димитър Маринков 10, Денис Чавдаров 13, Светослав Арнаудов 6 - Христо Христов-либеро (Христо Енков, Николай Тодоров, Жулиен Георгиев 14)
Старши треньор: ПЕТЪР ПЕНЕВ
ЦСКА: Владимир Станков 6, Венцислав Георгиев 25, Яни Георгиев 19, Станислав Петков 15, Христо Цветанов 9, Красимир Гайдарски 6 - Мартин Божилов-либеро (Ивайло Стефанов, Тодор Костов, Пламен Шекерджиев 2)
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.