Академик Бултекс 99 с обрат и триумф в столицата (галерия)

Академик Бултекс 99 записа втората си поредна победа през сезона в НБЛ и продължава с пълна успеваемост. Пловдивчани надвиха Левски 2014 с 82:70 в зала “Универсиада”, а успехът им бе постигнат след убийствена трета четвърт в столицата. За "сините" загубата бе първа, след като пред седмица те спечелиха във Варна на старта на първенството.
Левски - Академик Бултекс 99@@@
Първото полувреме премина под контрола на домакините, които започнаха добре и след 10 минути водеха с 16:21, а на почивката преднината им бе 32:39. Треньорът на гостите Асен Николов явно е направил добър разбор на своите на полувремето, защото през третата част пловдивчани бяха далеч по-убедителни и ограничиха столичния си съперник до само 11 точки, постигайки пълен обрат - 59:50 преди заключителната част, в която разликата прехвърли десетте точки за финалното 82:70.
Шакир Смит с 18 точки и Айзия Юмипиг с 15, както и с 12 асистенции, бяха най-добрите за пловдивчани. Мартин Дурчев реализира 14, а Манюъл Джонсън 12.

За Левски 2014 Деян Карамфилов и Александър Милов вкараха по 12 точки. Веселин Веселинов завърши с 11, а Никола Маравич - с 10.