Божиков с асистенция за трудна победа на Слован

Отборът на Слован записа трудна победа с 3:2 над предпоследния в класирането тим на Тартан (Прешов). Тимът от Братислава на два пъти изоставаше в резултата, но съумя да направи пълен обрат. Българинът Васил Божиков се появи в игра на полувремето и успя да помогне на своя тим да стигне до трите точки, като асистира за втория гол.

Гостите поведоха чрез Виезик в 24-ата минута, но Слован изравни с попадение на Холман в 30-ата.

В 54-ата минута Тартан отново взе преднина в резултата чрез Стрено, но в 67-ата минута Марес възстанови равенството след пас на Божиков.

Автор на победното попадение за домакините отново бе Марес в 77-ата минута на двубоя.

С тази победа Слован остава на 2-ото място в класирането с 25 точки. Тартан пък е на предпоследното 11-то място с 8 спечелени точки до момента.