Джобното динамо Ериксен донесе трите точки на Тотнъм

Отборът на Тотнъм продължава с доброто си представяне от началото на сезона в Премиър лийг. Днес "Шпорите" взеха минимален, но заслужен успех с 1:0 над Борнемут, като така записаха трета поредна победа в актива си. Героят в мача тази път бе Кристиан Ериксен, който се разписа в 47-ата минута и донесе трите точки на своя тим.

Тотнъм имаше инициативата в началото на мача, но първите по-интересни ситуации бяха създадени от гостите. В 19-ата минута Жуниор Станислас бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му рикошира в защитник и мина покрай вратата. Две минути по-късно след центриране от корнер Хари Уинск за малко да си отбележи автогол, но Юго Лорис с блестяща намеса спаси съотборника си от голям срам.

В 33-ата минута Тотнъм стигна до първата си реална голова възможност. Хари Кейн бе изведен зад защитата, но стреля право в тялото на вратаря. При последвалия корнер Тоби Алдервейрелд с глава прати топката над вратата.

Още в началото на втората част "шпорите" откриха резултата с втория си точен удар. Кристиан Ериксен получи пред наказателното поле, елиминира защитник и с удар по земя бе точен за 1:0.

След това в 59-ата минута гол на Кейн бе правилно отменен заради засада. Нападателят имаше още две възможности да се разпише в 62-ата минута, но вратарят Асмир Бегович бе непробиваем и със самоотвержени намеси опази вратата си.

В 78-ата минута Борнемут можеше да обърка сметките на своя съперник. Влезлият като смяна Джърмейн Дефоу получи отличен пас в пеналта, но ударът му бе спасен от Лорис. В 81-ата минута пък Ериксен имаше шанс да реши всичко с втори гол, но изстрелът му от воле бе спасен блестящо от Бегович. В добавеното време домакините пропуснаха още една прекрасна възможност за гол, като организираха бърза контраатака, но отново Бегович, с цената на нарушение, успя да спре лондончани.

С тази победа Тотнъм се намира на 3-ото място в класирането със 17 точки. Борнемут пък продължава да има проблеми и заема 19-ата позиция с едва 4 спечелени точки.