Автогол в 89-ата развали деня на Хофенхайм

Хофенхайм изпусна победата при домакинството си на Аугсбург в Бундеслигата след автогол минута преди края. Централният защитник имаше нещастието да се окаже на пътя на коженото кълбо след центриране отляво и това оформи крайното 2:2 на “Райн Некар Арена”. По този начин съперникът на Лудогорец в Лига Европа изостана на две точки от Байерн (Мюнхен), а може да изпадне и от тройката, ако РБ (Лайпциг) надвие Борусия (Дортмунд) по-късно тази вечер.

Тимът на Юлиан Нагелсман изигра нов силен мач, в който създаде 22 положения, но съперникът от Бавария се доказа като коварен и неслучайно има 12 точки.

През първото полувреме, още при 0:0, централният нападател на Аугсбург Алфред Финбогасон удари греда.

Времето на головете дойде след почивката. Бенямин Хюбнер откри след мощен изстрел с глава в 52-ата минута и домакините се успокоиха. В 75-ата обаче бившият им футболист Михаел Грегорич ги изненада с попадение за 1:1.

Последва нов удар на Хофе и обичайният заподозрян този сезон Марк Ут смяташе, че е донесъл трите точки с майсторско изпълнение в горния ъгъл. Гостите обаче не се бяха предали и намериха сили отново да изравнят - 2:2, макар и след късметлийски гол.