Неочакван герой измъкна ПСЖ в Дижон с голове близнаци (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен постигна една от най-трудните си победи от началото на сезона в Лига 1. Парижани се добраха до успеха с 2:1 при визитата си на Дижон в мач от деветия кръг на френския шампионат. В герой за ПСЖ се превърна халфът Тома Моние, който отбеляза и двете попадения по идентичен начин. Вторто от тях падна в последната минута от даденото от съдията продължение.

През първата част домакините показаха много организирана игра и не позволиха на парижани да стигнат до опасности пред вратата на Баптист Рейне. Единствено при един пряк-свободен удар Даниел Алвеш удари гредата. От друга страна Дижон действаше опасно на контраатака и на два пъти Алфонс Ареола трябваше да спасява вратата си.
През втората част ПСЖ вдигна значително оборотите и започна канонада по вратата на домакините. Рейне обаче дълго време успяваше да запази мрежата си суха. На два пъти сериозни пропуски направи Килиан Мбапе, а веднъж и гредата отново бе помощник на Дижон. Все пак в 70-ата минута крепостта рухна. При един удар на Неймар Рейне спаси, но отбитата топка попадна в Моние, който успя да я прокара във вратата въпреки намесата на защитник.
Така срещата вървеше към минимална победа на ПСЖ, когато три минути преди края на срещата Бенжамен Жано взриви трибуните със страхотно воле от близо 25 метра, което хвана Ареола неподготвен за 1:1. Все пак гостите показаха класа и стигнаха до успеха буквално в последната секунда на срещата. Мбапе получи една дълга топка в наказателното поле и след като преодоля защитник върна към средата, където кълбото стигна до Моние на абсолютно същата позиция, откъдето вкара първия гол и белгиецът отново успя да прокара топката във вратата, въпреки намесата на бранител.
По този начин Пари Сен Жермен дръпна на върха на класирането с шест точки. Парижани имат 25, докато преследвачът Монако е с 19. Дижон от своя страна остава с едва шест на 17-а позиция.

ДИЖОН - ПСЖ 1:2