100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Класиката е факт! Федерер ще спори с Надал за трофея в Шанхай (видео)

Носителят на рекордните 19 титли от “Големия шлем” Роджър Федерер се класира за финала на турнира от серията “Мастърс” в Шанхай. Във втория полуфинал световният №2 Федерер надви поставения под №16 аржентинец Хуан Мартин Дел Потро с 3:6, 6:3, 6:3. По този начин 36-годишният швейцарец си отмъсти на Дел Потро за загубата си от него на 1/4-финалите на тазгодишното Открито първенство на САЩ.

Опонент на Федерер на финала ще бъде големият му съперник през годините Рафаел Надал.
Световният №1 по-рано днес поставения под №4 хърватин Марин Чилич със 7:5, 7:6 (3)
. Швейцарецът и испанецът ще премерят силите си за 38-и път. Рафа има 23 победи и 14 загуби срещу Роджър, но Маестрото от Базел е в серия от 4 поредни успеха срещу левичаря от Манакор. Три от тези победи Федерер записа тази година, като две от тях дойдоха на финали - на Australian Open и на “Мастърс”-а в Маями.
Дел Потро вчера падна лошо и контузи лявата си китка при трисетовата си победа срещу сърбина Виктор Троицки, но въпреки това взе първия сет срещу Федерер днес, след като направи пробив в шестия гейм за 4:2. Във втория сет пък шампионът от 2014 година Федерер спечели подаването на съперника си в шестия гейм, повеждайки с 4:2, а в решаващата трета част швейцарецът направи два пробива. Първият дойде в третия гейм и бе затвърден от Роджър за аванс от 3:1. В деветия гейм аржентинецът сервираше за оставане в мача, но не успя да се пребори за подаването си и двубоят приключи с победа за 36-годишния Федерер.