На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Ман Сити се изкачи еднолично на върха с помощта на седем гола (видео)

Манчестър Сити се изкачи еднолично на върха в Премиър лийг с две точки аванс пред градския си съперник Ман Юнайтед, след като разгроми със 7:2 Стоук Сити на "Етихад Стейдиъм". Шест различни голмайстора се разписаха за "гражданите", които вече реализираха 29 гола от началото на сезона в Премиър лийг. Това е първият първодивизионен тим, който отбелязва толкова попадения след осем кръга, след Евертън. "Карамелите" нанизват 30 на този етап от шампионата през далечната 1894 година. Габриел Жезус (17' и 55') отбеляза два гола, а Рахим Стърлинг (19'), Давид Силва (27'), Фернандиньо (60'), Льорой Сане (62') и Бернардо Силва (79') също записаха имената си на таблото. Кевин де Бройне, който изигра своя мач №100 за Манчестър Сити, направи много силен двубой. Маме Бирам Диуф (44') и автогол на Кайл Уокър (47') за миг дадоха надежда на "грънчарите", но тя бързо се изпари.

Голмайсторът на "гражданите" Серхио Агуерo, който преди две седмици спука ребро в автомобилна катастрофа, вече е възстановен и бе скамейката, но така и не се появи в игра. Иначе Джосеп Гуардиола заложи на същите 11, които победиха Челси с 1:0 преди две седмици.

Марк Хюз бе направил две промени в своя състав. Джо Алън е със сътресение и пропусна двубоя, а Саидо Берахино беше оставен на пейката. Хесе Родригес и Томас Едуардс започнаха като титуляри за гостите.
Домакините стартираха с атаките от самото начало и след два доста сериозни пропуска на Сане се стигна до 17-ата минута, когато Габриел Жесус откри резултата. Де Бройне намери Уокър по десния фланг, а английският национал проби добре и асистира на бразилеца, който вкара отблизо. Само две минути след това "гражданите" удвоиха аванса си. Сане направи поредния си пробив отляво, размени подавания с Де Бройне, след което "сервира" топката на крака на Стърлинг - 2:0. В 27-ата минута преднината на Сити се увеличи. Този път Сане центрира към далечната греда, където бе Стърлинг. Последният върна към Давид Силва, който засече от границата на малкото наказателно поле.
Гостите върнаха едно попадение в края на полувремето. Диуф проби по левия фланг, премина покрай Фернандиньо и направи двойно с Хесе, след което стреля, топката рикошира в крака на опиталия отново да му попречи Фернандиньо и влезе в мрежата.
Само две минути след подновяването на играта Стоук стигна до втори гол. Дебютантът Едуардс центрира отдясно, Диуф засече с глава, но топката рикошира в крака на Уокър и влезе във вратата - 3:2. Попадението бе записано като автогол на бранителя.
В 56-ата минута Габриел Жезус се разписа за втори път днес. Бразилецът бе оставен непокрит в наказателното поле, Де Бройне центрира към него - 4:2. Между 60-ата и 62-рата минута домакините добавиха още две попадения към головата си сметка. Фернандиньо вкара петия гол след страхотен изстрел от 30 метра. Сане пък получи страхотен извеждащ пас от Де Бройне и шутира в близкия ъгъл за 6:2.
11 минути преди края Бернардо Силва покачи на 7:2. Асистенцията бе на Рахим Стърлинг.
Манчестър Сити е на върха с две точки аванс пред Манчестър Юнайтед. Стоук се смъкна до 15-а позиция.