Кристиано развали прокобата в края и спаси Реал от издънка (видео+галерия)

Шампионът на Испания Реал Мадрид измъкна трите точки при гостуването си на Хетафе в мач от осмия кръг на Ла Лига, завършил 2:1 за "белите". Карим Бензема беше извел европейския крал с гол в 39-ата минута, но попадение на Хорхе Молина (56) възстанови равенството. В 85-ата Кристиано Роналдо донесе трите точки с първия си гол в Примера дивисион. В 73-ата португалецът наистина изглеждаше като прокълнат, след като направи грандиозен пропуск от около метър.

Възстановеният Карим Бензема се завърна на върха на атаката, подпомаган от португалеца, Марко Асенсио и Лукас Васкес. Младокът Ашраф Хакими отново получи шанс при отсъствието на Даниел Карвахал. Лука Модрич и Иско седнаха на резервната скамейка. Пепе Бордалас избра схема 4-2-3-1 с таран Хорхе Молина.
Началото на двубоя беше спокойно, като постепенно "белите" тръгнаха по-уверено напред. В 11-ата минута зрителите станаха свидетели на първата сериозна опасност. Бензема получи топката при съмнения за засада, френският нападател овладя с гръб към вратата и подаде към Кристиано, който шутира мощно без забавяне от 16 метра, а Висенте Гуаита прояви изключителен рефлекс и изби ниската топка. В 19-ата Кико Касийя излезе неразчетено, но Хорхе Молина насочи с глава над гредата след паса на Файсал Фажир.
15 Хетафе - Реал Мадрид 1:2
На терена не беше особено интересно, а сред моментите за отбелязване е навлизането на фен в 22-ата минута. Облечен с екип на Реал, той необезпокоявано се приближи до Кристиано Роналдо. Акциите на "лос меренгес" приключваха сравнително рано и без удари. В 28-ата Лукас Васкес проби отдясно и центрира на първа гредата, където Бензема опита атрактивно изпълнение, но беше спрян от включилия се Серхио Рамос.
В 31-ата капитанът на гостите от "Сантиаго Бернабеу" поиска дузпа за задържане, но преди това имаше засада. Минута по-късно Роналдо заложи на силата при удар от 21 метра - вратарят беше избрал добра позиция и се справи. В 36-ата Бензема получи пространство за шут и го използва, пращайки топката опасно над гредата. В 39-ата шампионите успяха да открият резултата. След грешка в защитата на "сините" Карим напредна и реализира с хубав изстрел по диагонала - 0:1.
В 53-ата Кристиано получи топката пред малкото наказателното поле, но вратарят беше много близо и се справи. Отбитата топка попадна у Марсело, който отправи техничен удар към сглобката, а Гуаита успя да отрази, избивайки над гредата. В 56-ата домакините развиха добра атака, получи се ниско центриране отдясно, топката се отклони от Рамос и след това един измежду Молина и Маркос Йоренте я чукна към далечния ъгъл - 1:1. Повторенията показаха, че по-скоро има засада на нападателя.
В 66-ата Кристиано шутира бомбено от пряк свободен удар, но топката премина на около метър встрани от лявата греда на Гуаита. В 72-ата Зинедин Зидан реши да даде нова енергия на състава с включването на Иско и Тео Ернандес. В 73-ата никой не повярва какво направи Кристиано. Португалецът пропусна на празна врата от само метър. Защитник на Хета му поднесе топката като за един от най-лесните му голове в кариерата, но Роналдо не я уцели добре и изуми всички.
В 85-ата португалецът най-накрая счупи каръка и се разписа в испанската лига. Той получи превъзходен вертикален пас от Иско, имаше достатъчно пространство около себе си, изчака топката да тупне и стреля със сила от 14 метра по диагонала, пронизвайки мрежата - 1:2. В 90-ата тимът на Бордалас пропусна отлична възможност за изравняване. Кико Касийя не успя да избие добре и остана далеч от рамката, топката попадна у Мехди Ласен, който шутира от 20 метра, пращайки кълбото мъничко над гредата.
В крайна сметка възпитаниците на Зизу се поздравиха с важни три точки, които доближиха отбора на четири точки от лидера Барселона. Каталунците имат много тежко гостуване на Атлетико Мадрид.