Атлетик Билбао се съвзе след тежката серия (видео)

Закъсалият в Примера дивисион Атлетик Билбао си пое глътка въздух с минимален домакински успех с 1:0 срещу Севиля в среща от осмия кръг. Точен с първия си гол за клуба в елита беше юношата Микел Весга.

Преди тази среща баските бяха в лоша серия - само точка от четири поредни мача и шест допуснати попадения в последните два двубоя, заради което бяха назад в таблицата. Те обаче успяха да надделеят, като и късметът беше на тяхна страна.

До гола на Весга в 43-ата минута гостите доминираха и принудиха набелязания от Реал Мадрид вратар Кепа Арисабалага да прави три важни спасявания. Две минути преди почивката обаче щастлив рикошет помогна на Атлетик да излезе напред - 1:0.

След това Билбао заигра по-силно и същият този Весга удари греда. Отделно съдията подмина много спорна ситуация в наказателното поле на Севиля, при която Себастиен Коршия спря топката с ръка и дузпата изглеждаше логично решение.

За Севиля това е втора и загуба тимът почти сигурно ще падне от второто място, което заема към момента.