Славия попиля Дунав, доскорошният хит е на път да се превърне в брашнен чувал (видео)

Отборът на Славия разпиля Дунав в мач от 12-ия кръг на Първа лига. “Белите” извоюваха напълно заслужен успех с 3:0 на стадион “Васил Левски”.

Първото попадение реализира Стефан Велев в 12-ата минута. В 32-ата минута Иван Минчев донесе комфортна преднина на "белите". В 72-ата минута Ивайло Димитров направи резултата класически, като от повторенията се видя, че голът е от засада.
Славия - Дунав

Славия напълно надигра своя опенент и закономерно победи. Освен с трите гола възпитаниците на Златомир Загорчич се отличиха и с няколко пропуска. От своя страна пък Дунав бе като разграден двор на терена. Тимът от Русе не успя да застраши сериозно вратата на Стергиакис, а в защита елементарно се пропуква. Ако Дунав продължава да се представя по същия начин, ще се превърне от хит, в брашнен чувал в Първа лига.

Първото попадение реализира Стефан Велев в 12-ата минута. В 32-ата минута Иван Минчев донесе комфортна преднина на "белите". Техничният халф се възползва от колеблива намеса на стража Антонов и от няколко метра опъна мрежата.

В самия край на първата част Минчев съвсем спокойно можеше да направи резултата класически, но ударът му премина на сантиметри от страничния стълб.

Преди това "белите" създадоха още няколко добри голови положения. Най-чистото бе на Костадин Велков, който пропусна от няколко метра, необезпокояван от никого.
През вторите 45 минути статуквото се запази. Славия отново доминираше и съвсем логично стигна до нов гол.

В 66-ата минута Ивайло Димитров напреда мощно и стигна на метри от стража на русенци, но в най-важния момент загуби равновесие и не успя да нанесе решаващ изстрел.

Малко по-късно "белите" отново застрашиха вратата на противника. Велев финтира и си нагласи топката на левия крак, но ударът му не намери целта.

Така се стигна до 72-ата минута, когато Ивайло Димитров направи резултата класически, като от повторенията се видя, че голът е от засада.

В минутите до края мачът се доиграваше и двата тима очакваха последния съдийски сигнал.

СЛАВИЯ - ДУНАВ 3:0

1:0 Стефан Велев 12
2:0 Иван Минчев 32
3:0 Ивайло Димитров 75

СЛАВИЯ: 32. Стергиакис, 5. Ндонг, 6. Велков, 55. Христов, 66. Омар, 77. Велев, 27. Мартинов, 71. Иванов, 73. Минчев, 11. Мба, 14. Димитров

ДУНАВ: 86. Антонов, 22. Милчев, 4. Патев, 21. Ларин, 24. Петров, 11. Димов, 14. Васев, 77. Костадинов, 10. Шопов, 7. Карагерен, 9. Будинов

Снимки: Марин Маринов, Sportal.bg