Андерлехт оцеля в голов трилър

Грандът Андерлехт за пореден път показа, че през този сезон има огромни проблеми в защита. При гостуването си на Мехелен в първия мач от 10-ия кръг на белгийското първенство тимът поведе с 4:1 до почивката, но накрая трябваше да трепери. Все пак, отборът от Брюксел се наложи с 4:3 и временно излезе на трето място в класирането.

Питър Геркенс откри за Андерлехт в 18-ата минута, а в 30-ата Хенри Ониекуру направи 2:0, отново след перфектен извеждащ пас на Софиан Хани, който игра срещу бившия си тим. Роб Шоофс върна интригата, но Ониекуру и Лукаш Теодорчик нанизаха нови два гола за гостите. През втората част Андерлехт се отпусна и Никлас Педерсен намали, а в последните секунди Бурейма Банде оформи крайния резултат.

В класирането води шампионът Брюж с 24 точки, пред Шарлероа с 20 и Андерлехт с 18.