Нефтохимик с измъчена победа над Хебър (снимки)

Волейболният шампион на България Нефтохимик 2010 (Бургас) постигна втора трудна победа в Суперлигата. Воденият от Найден Найденов тим измъкна труден успех като гост на новака Хебър (Пазарджик) с 3:1 (25:20, 25:23, 23:25, 26:24) в мач от 2-ия кръг, игран тази вечер в пълната зала "Васил Левски".

Това бе първо домакинство за Хебър в елита и първа загуба в първенство. За бургазлии пък бе втора поредна победа с 3:1 гейма. В междинния 3-и кръг шампионите от Нефтохимик ще са домакини на лидера Пирин (Разлог), а Хебър ще гостува на ЦСКА. Срещите са във вторник (17 октомври).

Силният сервис даде преднина на шампионите в първия гейм, за да поведат в резултата след 25:20. Във втората част от Нефтохимик направиха страхотни спасявания, бяха стабилни във важните моменти и дръпнаха с 2:0 след 25:23. В третия гейм Хебър отново беше догонващият отбор, но в края домакините показаха непримиримост и взривиха залата, след като измъкнаха гейма с 25:23 и намалиха изоставането си на 1:2. Нефтохимик започна силно четвъртия гейм и поведе с 4:0. Финалът и на тази част беше доста оспорван и драматичен, но бургазлии бяха тези, които направиха по-малко грешки, и записаха победа след 26:24 и 3:1.

Над всички за Нефтохимик отново бе Валентин Братоев с 21 точки (1 блок, 1 ас, 53% ефективност в атака и 35% перфектно посрещане) за победата. За Хебър Минчо Минчев заби 23 точки (1 блок, 2 аса и 56% ефективност в атака), но и това не помогна за успех.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 1:3 (20:25, 23:25, 25:23, 26:24)
ХЕБЪР: Венцислав Трифонов 4, Мартин Палийски 10, Мартин Симеонов 11, Минчо Минчев 23, Неманя Стефанович, Александар Ляфтов 6 - Ивайло Лалов–либеро (Любослав Симеонов, Костадин Бишуров 3, Петър Бъчваров 2, Пламен Христов 2)
Старши-треньор: Атанас Петров
НЕФТОХИМИК 2010: Георги Братоев 9, Илия Петков 7, Валентин Братоев 21, Вячеслав Шарапович 10, Георги Петров 10, Николай Къртев 7 - Андрей Николов–либеро (Димо Димов)
Старши-треньор: Найден Найденов.

Статистика: Кирил Донев (скаутмен на Хебър)