Румен Трифонов: Това е голям срам и голямо петно за нашия отбор

Защитникът на Септември Румен Трифонов бе силно разочарован след загубата с 0:5 от Ботев (Пловдив). Ветеранът нямаше обяснение, защо за пореден път тимът му показва две лица и рухва през второто полувреме. Той определи това поражение като “голям срам и голямо петно за неговия отбор”.

“Много е тежко де си говори след такъв мач и такъв резултат. През второто полувреме не знам защо така се получи. През първата част стояхме добре, но Ботев вкара от една ситуация. Тогава играхме добре и владеехме топката. Липсаше ни само малко повече самочувствие в предни позиции. На полувремето си казахме, че трябва да продължим по същия начин в дефанзивен план и да сме по-смели в атака. За съжаление се получи точно обратното. Изглеждаше, че сме събрани 5 минути преди мача - пълен хаос, разпокъсани линии. Нямам обясниение. Треньорите ще кажат какво сме сгрешили, но грешките бяха много. Трудно ми е веднага след мача да говоря. Не знам защо така се получава. Не за пръв път ни се случва да рухваме през втората чст. Подобна бе ситуацията и срещу Лудогорец. Все едно излизат два коренно различни отбора. Не знам на какво се дължи това нещо. Футболистите сме виновни. От нас зависи да показваме еднакав агресия през първото и второто полувреме. Много трябва да работим и се надявам по най-бързия начин да забравим този мач. Това е голям срам и голямо петно върху отбора”, заяви Трифонов.

“Все още ми е рано да анализирам и да преценя реално нещата. Имаме опитни играчи, които не бива да допускаме такива спадове. През второто полувреме настъпва някакъв хаос, все едно не се познаваме. Никой не изпълнява указанията на треньора” сподели още бранителят.

“Отбор като нашия не може да си избира мачовете и да оставме съперниците от топ 6 да ни бият по такъв начин. Трябва във всеки мач да търсим трите точки. Сега срещу Витоша (Бистрица) ще ни е един от най-трудните мачове, защото и на тях им трябват точки. Дано бързо изчистим грешките. Трябва ни много работа, сработка, но това зависи от треньорите. Те ще кажат какво трябва да променим”, завърши Трифонов.