Това не се вижда всеки ден! Вратар спаси три дузпи в един мач! (видео)

Три дузпи в един мач спаси вратарят на Осасуна в последния мач на тима от Памплона. Осасуна спечели с 2:0 гостуването си на Кадис в среща от 8-ия кръг на втора дивизия на Испания, но двубоят можеше да приключи по съвсем различен начин, ако не бяха героичните изяви на 24-годишния страж Серхио Ерера.

Вратарят първо спаси дузпа, изпълнена от Айтор Гарсия в 18-ата минута. В 70-ата минута домакините от Кадис получиха право на втора дузпа и този път зад топката застана опитният нападател Давид Барал. Серхио Ерера отново спаси, но реферът прецени, че наказателният удар трябва да бъде повторен заради прибързано навлизане на играчи в наказателното поле. И от втория опит обаче Барал сгреши, като Ерера на практика спаси трета дузпа и остави отбора си в играта.

Нещо повече, в 76-ата минута току-що появилият се на терена за Осасуна Чиско изведе гостите напред в резултата, а две минути преди края друга резерва - Мигел де лас Куевас, попари андалусийците с втори гол и донесе трите точки на Осасуна.

Отборът от Памплона в момента заема трето място в класирането на Ли Лига 2 с 15 точки. С две повече (но и мач повече) на върха са Спортинг (Хихон) и Нумансия, а Кадис е 12-и с 12 точки.