Бразилец разкова Септември с 4 гола (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) разгроми Септември (София) с 5:0 в отложен мач от 4-ия кръг на Първа лига на стадиона в "Коматево". Фантастичен мач за "канарчетата" направи Фернандо Виана, който отбеляза цели четири гола. Той се разписа в 25-ата, 63-ата, 73-ата и 84-ата минути. Бразилецът влезе в историята на клуба, тъй като е първият чужденец с четири попадения с екипа на най-стария роден клуб.
Дуде Ндонгала, който също изигра много силен мач, вкара за 2:0 в 57-ата минута. Този успех изведе "жълто-черните" на шесто място в класирането с актив от 17 точки. Толкова има и седмият Берое.

Мачът започна без Тодор Неделев, който изигра две срещи с националния отбор. Осмицата остана на пейката, като бе заменен от Серкан Юсеин. Именно това бе единствената промяна в стартовите 11 на Николай Киров от успеха с 4:2 над Витоша (Бистрица).

Митов пък трябваше да сглоби състав в отсъствието на петима основни играчи, които така и не се възстановиха по време на паузата. Бившият треньор на Левски направи четири промени от загубата с 0:1 от Локомотив (Пловдив). Той пусна Жеан Патрик, Антони Иванов, Елтон дос Рейс и Стоян Предев, вместо Георги Стоичков, Иван Тилев, Васил Добрев и Ишмаел Байду.

Дуде Ндонгала удари горната греда от фаул в 7-ата минута. Две минути по-късно Жеан Патрик имаше възможност за гостите, но Чворович се хвърли в краката му и спаси.

При следващата атака Ндонгола поиска дузпа. Активният Ндонгола пропусна най-доброто положение в 22-ата минута, когато стреля над гредата от 10 метра.

Фернандо Виана даде аванс на "жълто-черните" в 25-ата минута. Нападателят засече центриране на Ндонгола и отбеляза своето шесто попадение през този сезон. Интересни моменти до края на първата част липсваха.

Второто полувреме обаче мина изцяло под диктовката на домакините, които вече имаха в състава си Тодор Неделев. Националът влезе в 54-ата минута на мястото на Густафо Алфонсо. Техничният футболист вдигна още повече самочувствието на "канарчетата", а героят на вечерта - Виана вкара още три попадения. Преди него Ндонгола удвои в 57-ата минута с хубаво изпълнение.

Ники Митов се опита да реагира в 60-ата минута, като пусна нападател - Васил Калоянов на мястото на Ройс, който секунди по-рано сбърка, но пловдивчани пропуснаха да вкарат трети гол. Такъв все пак падна 180-секунди след това, като Виана се възползва от хубава комбинация с Балтанов и Бризола, решавайки развоя на срещата.

Лазар Марин замени Йордан Минев, който получи жълт картон, като се включи отлично. Левият защитник се отчете с две асистенции до края на срещата, като подаде за нови два гола на Виана. Бразилецът първо засече на празна врата топката в 73-ата минута, а в 84-ата минута опъна мрежата за рекорден четвърти път. Така той има вече девет попадения през тази кампания, като изостава на три гола от лидера при стрелците Фернандо Каранга (12).

Гостите бяха в пълен шок, като нямаха търпение срещата да свърши по-бързо. Тимът на Митов записа четвърто поредно поражение, а това в "Коматево" бе най-голямото. Новакът има само седем точки, като в понеделник излиза срещу аутсайдера Витоша (Бистрица), който има само две спечелени точки.

Ботев записа трети пореден успех, а сега му предстои ново домакинство, като този път гост ще бъде Верея.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - СЕПТЕМВРИ 5:0