Федерер се завърна на корта с победа

Шампионът през 2014 година Роджър Федерер (Швейцария) стартира с победа на турнира от сериите "Мастърс" по тенис в Шанхай с награден фонд 5,9 милиона долара. Поставеният под номер 2 Федерер пласира 14 аса и елиминира Диего Шварцман (Аржентина) със 7:6(4), 6:4 за 93 минути в първия си турнир след достигането на четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ.

36-годишният швейцарец пропиля аванс от 4:2 гейма, а в последвалия тайбрек стигна до обрат от 0:2 до 5:2 точки по пътя си към успеха в първия сет. Федерер проби на старта на втората част и запази преднината си до края, за да запише 40-ата си победа в 44 мача през сезона. В третия кръг той ще срещне квалификанта Александър Долгополов (Украйна), който отстрани испанеца Фелисиано Лопес със 7:6(4), 1:6, 6:4.

Финалистът от Откритото първенство на САЩ и номер 11 в схемата Кевин Андерсън (Южна Африка) наниза 21 аса, но отпадна във втория кръг след поражение от германеца Ян-Ленард Щруф с 6:7(5), 6:7(2). Следващият съперник на Щруф ще бъде Алберт Рамос-Виньолас от Испания, който отстрани сънародника си и седми поставен Пабло Кареньо Буста със 7:5, 7:5.