Босна стигна до късна победа, но чудо нямаше (видео)

Отборът на Босна и Херцеговина остана извън световните финали въпреки победата с 2:1 като гост на Естония в последен мач от груповата фаза на квалификациите. Въпреки успеха балканският тим отпада от сметките, тъй като вторият Гърция не допусна изненада срещу аутсайдера Гибралтар и именно “елините” ще играят на бараж.

Гостите бяха неясно с нищожните си шансове за втората позиция и селекционерът им остави на пейката голямата звезда Един Джеко. Нападателят на Рома се появи в средата на второто полувреме и помогна за трите точки. След нулево първо полувреме босненци стигнаха до попадение в 48-ата минута. Вратарят на гостите Асмир Бегович изрита силно топката, защитникът на домакините Артур Пик не игра добре с нея и позволи на Изет Хайрович да изтича и да отбележи. В 75-ата прибалтийският тим изравни. Илия Антонов беше точен след прицизен изстрел от дъгата на наказателното поле, при който топката се закова до гредата - 1:1. В 84-ата Босна все пак стигна до победата след втори успешен изстрел на Хайрович. Джеко свърши страхотна работа при изграждането на атаката и асистира на Хайрович.

Босненци завършват квалификационния цикъл на третата позиция, а естонците - на четвъртата.