Юношите стартираха квалификациите с тотален резил (видео)

Юношеският национален отбор до 17 години започна с тежка загуба квалификациите за Евро 2018. Възпитаниците на Викторио Павлов записаха поражение с 0:3 от Украйна на стадион “Ивайло” във Велико Търново, въпреки че от 28-ата минута на срещата гостите играха с човек по-малко. Наставникът заложи на някои по-неопитни момчета, след като взе решение да не взима в състава Крис Добрев от Ботев и Филип Кръстев от Славия, които имат мачове за мъжките си отбори.

След равностойно начало малко след средата на първата част украинците останаха с човек по-малко, тъй като Денис Придучний получи втори жълт картон. Въпреки това гостите откриха резултата в 38-ата минута. При един пряк-свободен удар Викентий Волошин стреля към вратата. Топката тупна пред Иван Дичевски и той сам си в вкара във вратата.

Втората част започна с натиск на България, но при една контраатака съперникът удвои преднината си. Михало Мурдюк бе изведен на чиста позиция и прокара топката покрай Дичевски. Последваха още две чисти положения за съперника, но този път стражът ни бе на мястото си и спаси. Постепенно нашите съвсем изгубиха надежда, че ще могат да си тръгнат с нещо от срещата, като единствено Мартин Минчев се стараеше да създава опасност за Украйна. В 68-ата минута дойде и трето попадение във вратата ни. Резервата Данило Сикан се озова на стрелкова позиция и с диагонален удар направи 3:0.

В другия мач от групата Ирландия разби с 6:0 Азербайджан. Следващият ни мач е именно срещу “детелините” - на 13 октомври отново във Велико Търново. Последната ни среща срещу азерите е на 16 октовмри.

България - Украйна 0:3