Ожие може да спечели титлата във WRC още този месец

Четирикратният световен шампион във WRC Себастиен Ожие финишира втори на изминалото през уикенда рали Испания, но позицията му може спокойно да се сравни с победа. Французинът вече води в генералното класиране с аванс от 37 точки спрямо съотборника си в M-Sport (Ford Fiesta) От Танак и с 38 спрямо основния си конкурент през сезона Тиери Нювил (Hyundai) и може да стане шампион още на рали Великобритания.

В Каталуня Ожие не бе способен да настигне победителя Крис Мийк (Citroen), но след оттеглянето на Нювил заради повреда в окачването състезанието за Ожие стана доста по-спокойно.

Третата позиция в Испания за От Танак и вече втората му в генералното класиране пък почти на практика направиха M-Sport шампиони при конструкторите. За да стане това официално, на тима му е нужно финиширане във Великобритания в зоната на точките на поне един от тримата си пилоти – Себастиен Ожие, От Танак или Елфин Еванс.

Следващият, предпоследен кръг от календара на WRC – рали Великобритания - е на 26 – 29 октомври.