Четвърта поредна победа на Томова в Линц

Великолепното представяне на Виктория Томова на турнира в Линц, Австрия, продължава. След като преодоля три кръга квалификации 22-годишната българка спечели и мача си от първия кръг на основната схема. Тя победи Наоми Броуди от Великобритания с 3:6, 7:6(6), 6:4 след битка, продължила 2 часа и 12 минути.

Така Томова записа втора победа в основна схема на турнира на WTA в кариерата си и си осигури 48 точки за световната ранглиста. Следващата й съперничка ще бъде победителката от двубоя между поставената под номер 6 Катерина Синякова от Чехия и швейцарката Виктория Голубич.

27-годишната Броуди започна по-добре срещата и поведе с 4:1, реализирайки пробив в четвъртия гейм. Британката, която намери място в схемата като "щастлива губеща", запази аванса си и спечели първата част. Срещата бе напълно равностойна във втория сет, но Вики постепенно започна да затруднява съперничката си повече при нейн сервис. Тя стигна до възможност за пробив в четвъртия гейм и до три сетбола в десетия. Стигна се до тайбрек, в който българката надделя с 8:6. Броуди вкара 10 аса във втората част, но и направи 5 двойни грешки.

Загубата на сета сякаш разколеба британката, която е 132-а в света. Томова се възползва от това и започна блестящо, като спечели четири поредни гейма. Вики играеше отлично, въпреки че имаше проблеми с контузия в лявото бедро, което бе превързано в третия сет. Броуди вдигна нивото и намали до 4:3. Тогава българката успя да спре устрема й и спечели много важен гейм. Малко по-късно, при четвъртия си мачбол, Томова вдигна победоносно ръце.