Младежите се спасиха от загуба в последната минута, но ако всичко беше честно, трябваше да победят (видео)

Младежкият ни национален отбор завърши наравно 1:1 срещу Казахстан в мач от Група “9” на квалификациите за Евро 2019. Нашите момчета се спасиха от загуба в последната минута на срещата, когато Венцислав Керчев изравни. При резултат 0:0 обаче гол за нашите не бе зачетен, след като съдията прецени, че топката не е минала голлинията при един удар на Александър Георгиев.

През първата част двата тима не успяха да си отбележат гол като си размениха по няколко опасни атаки, но без чисти положения. След почивката играта се раздвижи и в 57-ата минута домакините удариха греда. Омиртаев стреля силно, но Николай Кръстев имаше късмет, че топката се отби в напречния стълб.

В 65-ата минута дойде спорната ситуация в ущърб на нашите. При една многоходова атака  Георгиев стреля към вратата. Топката се удари в горната греда, след което тупна малко зад голлинията, но съдията не посочи центъра.

В 76-ата минута домакините успяха да открият резултата. Играч на домакините свали топката в наказателното поле към Зайнутдинов, който се освободи от Янис Карабельов и прониза вратата ни. Последва натиск на нашите, който се овенча с успех в последната минута на срещата. При едно центриране от корнер на Георги Русев Венцислав Керчев се извиси и с глава донесе равенството.

По този начин България събра две точки в актива си от първите си три срещи и класирането за Евро 2019 вече изглежда илюзорна задача. Нашите загубиха от Люксембург като домакин и направиха две равенства с Казасхтан. Тепърва предстоят срещите с фаворитите Словения и Франция.

БЪЛГАРИЯ - КАЗАХСТАН 1:1