Сърбия се размина със срама и е на световно (видео)

Сърбия с много мъки стигна до домакинска победа с 1:0 срещу Грузия. Успехът обаче е безценен, тъй като класира тима на световното първенство догодина. Единственото попадение в срещата отбеляза влезлият като резерва Александър Прийович в 74-ата минута.

След като имаха солиден аванс, сърбите загубиха от Австрия и оставиха нещата за последния мач, като доста изнервиха феновете си, но в крайна сметка си свършиха работата.

Възпитаниците на Славолюб Муслин бяха подкрепяни от 40 000 фенове на “Райко Митич”. Те се поддадоха на напрежението и изиграха слабо първо полувреме, доминирано от нерви. Сърбите не създаваха голови положения, а Грузия на няколко пъти бе близо до откриване на резултата.

Разочарованите привърженици изпратиха с освирквания футболистите на почивката и това сякаш помогна, защото тимът излезе преобразен за втората част. Домакините започнаха да създават положения, като Гудели, Митрович и Матич се разминаха с гола. В 74-ата минута дойде успокоението и радостта. Иванович започна атаката отдясно, а Митрович центрира към Прийович, който взриви трибуните.

Така осем години по-късно Сърбия си осигури второ участие на световно първенство.

СЪРБИЯ - ГРУЗИЯ 1:0
1:0 - Прийович (74)