Полуфиналистът на Евро 2016 не стигна и до бараж (видео)

Полуфиналистът на европейското първенство през 2016 г. Уелс допусна загуба в последния си мач от група D на световните квалификации, която коства много на отбора. В отсъствието на голямата си звезда Гарет Бейл тимът загуби в Кардиф от Ейре с 0:1 и се озова на трето място в групата. Ирландците пък си осигуриха място на бараж.

Единственото попадение в двубоя реализира Джеймс Маклийн в 57-ата минута. Тогава Ашли Уилямс не успя да изчисти, топката стигна до Джеф Хендрик, който центрира, след рикошет тя се озова на крака на Маклийн, който я заби в мрежата.

В двубой, изпълнен с емоции и напрежение, Уелс доминираше през първото полувреме, но не можеше да се справи със здравата защита на съперника. След почивката ирландците постепенно натрупаха увереност и стигнаха до попадение. Домакините се хвърлиха напред в отчаяно търсене на две попадения, но бяха спрени от физиката и себераздаването на тима на Мартин О’Нийл.

УЕЛС - ЕЙРЕ 0:1
0:1 - Маклийн (57)