Испания завърши със стил (видео)

Отборът на Испания не допусна отпускане и в последния си протоколен мач от световните квалификации надделя с 1:0 при гостуването си на Израел в мач от група G на зона “Европа”. Асиер Ияраменди се разписа за Ла Роха с гол в 76-ата минута. Испанците приключват квалификациите с девет победи и едно реми и впечатляваща голова разлика - 36:3.

Юлен Лопетеги заложи на революционен стартов състав, като единствено Серхио Рамос беше титуляр за втори пореден път. Дебютантът Жонатан Виера получи шанс в средата на терена, а в предни позиции започнаха Педро Родригес, Ариц Адурис и Марко Асенсио.

Асенсио първи шутира към вратата на Ариел Харуш в третата минута. Иберийците очаквано диктуваха темпото, но без да създават положения. В 22-ата Жонатан Виера пробва далечен удар и прати топката малко над гредата. В 27-ата Адурис завърши нападението с нов изстрел от дистанция. В 33-ата и Серхио Рамос шутира и беше наистина близо до попадение, но Харуш се намеси много точно. В 43-ата Педро пропусна очи в очи с вратаря. Минута по-късно домакините също пропиляха изгодна възможност, като Сесар Аспиликуета изби в корнер.
На почивката Лопетеги замени Серхио Рамос и пусна нападател - Яго Аспас. Испанците продължиха да нападат, но стигаха трудно до голови ситуации. В 63-ата такава се откри пред Адурис, но той отново пропусна. В 69-ата Аспас опита задна ножица, ала тя не се получи. В 76-ата след изчистване от корнер Асиер Ияраменди моментално шутира от ждроб и вкара превъзходен гол. Халфът на Реал Сосиедад стреля от 21 метра и прати топката със сила в горния ляв ъгъл - 0:1.