Как Хамилтън може да спечели титлата във Формула 1 още в САЩ

След победата на Люис Хамилтън в Гран При на Япония британският пилот на Мерцедес вече води убедително в класирането при пилотите с 59 точки. За увеличаването на преднината му основна роля отново изиграха от отбора на Ферари. Отпадането още в началото на надпреварата тази неделя на Себастиан Фетел, основния конкурент на Люис, само затвърди трагичната форма, в която се намират от Скудерия в последните състезания.

До финала на сезон 2017 във Формула 1 остават още четири състезания и за съжаление от Ферари се постараха да убият интригата, след като до август водиха в шампионата, но след няколко глупаво изпуснати победи и отпаданията на Фетел шансовете им вече са само математически. В тази връзка ви предлагаме вариантите, при които Хамилтън ще е новият световен шампион във Формула 1 още на 22 октомври след финала на Гран При на САЩ - три кръга преди финала.

- Хамилтън е шампион, ако спечели ГП на САЩ, а Фетел не успее да се класира по-напред от шесто място.

- Хамилтън е шампион, ако финишира втори в ГП на САЩ, а Фетел не успее да стигне по-напред от девета позиция.

И накрая, ако Хамилтън остане едва трети или по-назад в класирането в Остин, Тексас, то британският пилот на Мерцедес няма никакви шансове за титлата още на 22 октомври. Така Люис ще трябва да почака поне още една седмица до ГП на Мексико, където може да стане новият четирикратен световен шампион и да изравни по този показател основния си съперник Фетел и легендата на Формула 1 Ален Прост.