Египет в транс! Салах класира "фараоните" на Мондиал 2018 (видео)

Eгипет стана 15-ия сигурен участник на световното първенство по футбол догодина в Русия, след като победи в драматичен мач Конго с 2:1 и хвърли в делириум 86 000 на стадион "Бурж ел Араб" в пустинята между Кайро и Александрия.

“Фараоните” ще участват на световно първенство за първи път от 1990 година насам.

В герой за Египет се превърна звездата на Ливърпул Мохамед Салах, който откри резултата в 63-ата минута. След попадението във вратата си, Конго натисна здраво египтяните. Легендарният вратар Ел Хадари, който догодина ще стане на 44, на няколко пъти спасява домакините от попадение.

В 87-ата минута обаче той беше лбезпомощен след удар на футболиста на Дижон Арнолд Бука Муту. 1:1 щеше да остави интригата за следващия последен кръг от квалификациите през ноември, но отново Мохамед Салах се превърна в герой за своите. Той се разписа от дузпа в добавеното време и прати в екстаз Египет с 15-ото си попадение в последните 18 мача за “фараоните”.