Словакия си свърши работата и трябва да чака (видео)

Словакия очаквано отнесе Малта с 3:0 в последния си мач от Група “F” и след грешката на Шотландия (2:2 срещу Словения) завърши на втора позиция, като сега тръпне в очакване да разбере дали ще играе на плейоф за класиране на Световното първенство през 2018 г. Словаците имат 18 точки, но рискуват да се окажат с най-слаби показатели от всичките девет втори отбора в групите в зона “Европа”.

За да продължат към бараж, те ще стискат палци в някоя от другите останали групи някой отбор да завърши втори с по-лоши показатели. Това може да се случи в Група "D", Група "Н" или Група "I", където двубоите ще се изиграят в понеделник и вторник.

Нападателят на Динамо (Букурещ) Адам Немец порази на два пъти малтийската мрежа - в 33-ата и 62-ата минути, а Ондрей Дуда довърши съперника с трето попадение в 69-ата минута. Гостите бяха само спаринг партньор и за цял мач дори не уцелиха вратата на домакините.

Малтийците завършват последни в групата само с една точка, спечелена преди дни срещу Литва.

СЛОВАКИЯ - МАЛТА 3:0
1:0 Немец (33)
2:0 Немец (62)