Резервата Кристиано прати Португалия на финал (видео)

Вездесъщият Кристиано Роналдо допринесе за измъчената победа на Португалия с 2:0 като гост на аутсайдера Андора в група “В” на европейските квалификации за Мондиал 2018, с което шампионите на Стария континент стигнаха до решителен двубой с Швейцария за това кой ще се класира директно и кой ще ходи на плейоф.

Носителят на “Златната топка” започна мача на пейката, но после влезе в игра и се разписа в 63-ата минута за 1:0. Четири минути преди края Кристиано беше в основата на атаката, завършена от Андре Силва за 2:0. По същото време “кръстоносците” разбиха Унгария с 5:2 у дома. Така след три дни в Лисабон Португалия се нуждае от задължителен успех над швейцарците, за да подпечата визите за Москва. При победа на иберийците двата тима ще са с равен точков актив, но победител ще е Португалия заради по-добрата си голова разлика.

Роналдо не беше сред титулярите заради леката си контузия, която го измъчваше през последните дни. Селекционерът Фернандо Сантош реши да не рискува със здравето му, а освен това очакванията бяха за лесен успех и без помощта на голаджията на Реал Мадрид.
След като обаче португалците на успяха да пробият отбраната на домакините през цялото първо полувреме, се наложи CR7 да влиза. Той се появи за втората част и в 63-ата минута успя да се разпише след поредното изсипване на топката в наказателното поле на домакините.
Тимът на Андора не успя да застраши именития си противник с нищо, но пълното успокоение за гостите дойде чак в 86-ата минута, когато Силва вкара за 2:0.
С това си попадение Кристиано се изравни с Роберт Левандовски по брой отбелязани попадения в квалификациите - 15. Толкова много не е реализирал никой друг преди.

АНДОРА - ПОРТУГАЛИЯ 0:2

0:1 Роналдо (63)
0:2 Андре Силва (86)