Естония записа рекордна победа, но без значение (видео)

В двубой без значение от квалификациите за Мондиал 2018 Естония отнесе слабака Гибралтар с 6:0 като гост, записвайки най-изразителната си победа в историята в международни мачове с изключение на контроли. Тимът от бившата съветска република обаче няма шанс за класиране, защото с този успех събира едва 11 точки в Група “Н”. Там победител е Белгия, а Босна и Херцеговина и Гърция спорят за второто място, но е голяма вероятността нито един от тях да не стигне до баражите заради малкото си точки.

Досега в кампанията естонците бяха надвили още само пак Гибралтар и Кипър. Успехът тази вечер дойде след три попадения преди почивката и още толкова след нея. Сиим Лутц, Матиас Кейт и Сергей Зеньов се разписаха през първото полувреме, а след тях Йонас Там реализира хеттрик. Отделно гостите удариха и две греди.

Домакините остават на дъното без нито точка, като са загубили всичките си 19 срещи изобщо.
В тази група още Белгия надви Босна и Херцеговина с 4:3, а от 21:45 часа Кипър приема Гърция.
След три дни в последния кръг Естония приема босненците, а гибралтар ще пътува до Атина.

ГИБРАЛТАР - ЕСТОНИЯ 0:6