Гол от съблекалнята прекърши България срещу "петлите" (видео+галерия)

Националният отбор на България се бори с всички сили, но отстъпи с 0:1 от финалиста на Евро 2016 и един от най-силните и скъпи отбори в света - Франция. Това бе последната световна квалификация пред родна публика за Мондиал 2018 в Русия. Буквално гол от съблекалнята пък нанесе първо поражение на тима, воден от Петър Хубчев, пред българските фенове, което е първо от над две години за "трикольорите", които имаха пет поредни победи, четири от тях в тези квалификации. Отборът ни за последно отстъпи със същия резултат (0:1) от Норвегия през септември 2015 година. Единственото попадение бе дело на Блес Матюиди още в 3-ата минута. Тази загуба прекъсна 85-годишната серия на "петлите" без успех у нас, където имаха шест поражения и едно равенство в последните си седем визити.

България - Франция 0:1@@@България вече окончателно остана на четвърто място в крайното класиране на група "А", след като с актив от 12 точки няма как да настигне Холандия (16 точки), а също така да бъде изпреварена от Беларус и Люксембург, които имат по 5 точки.

Именно срещу Херцогството селекцията на България гостува във вторник, където трябва да завърши кампанията с победа.

България - Франция 0:1@@@Селекционерът на "трикольорите" Петър Хубчев бе направил пет промени в състава от загубата с 1:3 от Холандия на "Амстердам Арена". Завърналият се в тима Николай Бодуров смени Божидар Чорбаджийски в центъра на защитата. Освен него Симеон Славчев, Тодор Неделев, Спас Делев и Андрей Гълъбинов също започнаха от първата минута. Те смениха наказаните Ивайло Чочев и Ивелин Попов, както и дебютиралите срещу "лалетата" Александър Цветков и Атанас Зехиров.

България - Франция 0:1@@@Така "лъвовете" имаха изцяло ново нападение, след като Гълъбинов и Неделев излязоха за първи път като титуляри под ръководството на Хубчев, а Делев пропусна последните две срещи поради травма. Капитан на тима за първи път пък бе Петър Занев.

България - Франция 0:1 част II@@@Селекционерът на Франция Дидие Дешан очаквано предпочете схема 4-3-3, като заложи на нападателното трио Килиан Мбапе, Александре Лаказет и Антоан Гризман. На пейката седна Оливие Жиру, което не се беше случвало от 2016 година. На практика Дешан разчиташе изключително много на младия Мбапе, защото нареди състава като клубния му отбор ПСЖ, за да му осигури повече свобода на действие.

България - Франция 0:1@@@Близо 28 000 зрители пристигнаха в тази мразовита вечер в родната столица, за да подкрепят "лъвовете" под проливния дъжд, който над 20 часа се изсипва над София, но видяха ранен гол в нашата врата.

Блес Матюиди бе точен в 3-ата минута. Халфът се разписа от малък ъгъл, след като Гризман му подаде в наказателното поле. Попадението бе негово първо за световни квалификации, но общо девето от 59 мача за французите. Играчът на Ювентус се разписва за втори път на този стадион, след като септември 2016 година отбеляза гол при победата с 3:1 на Пари Сен Жермен срещу Лудогорец в Шампионската лига.

България - Франция 0:1@@@В 15-ата минута Мбапе се откъсна отляво, но неговият изстрел бе избит от Пламен Илиев в корнер. Следващото положение бе за Гризман, който сам срещу Илиев стреля на сантиметри от дясната му греда в 26-ата минута. Малко след това Васил Божиков се намеси в последния момент в наказателното поле на "трикольорите", поправяйки грешка на Неделев.

България - Франция 0:1@@@В 33-ата минута Канте се контузи, като бе заменен от Рабио в халфовата линия на "петлите". В 37-ата минута България се размина с изравняване. Неделев би от 18 метра, Лорис изби, при добавката Делев подаде с глава на Костадинов, който също с глава стреля, но Лорис с отличен рефлекс спаси, след което защитник изби топката пред крака на Гълъбинов, тя попадна в Славчев, който стреля на сантиметри от горната греда.

България - Франция 0:1 част I@@@Втората част започна с удар на Делев, който обаче мина далеч от целта. Младият Божидар Краев замени Гълъбинов, който бе изпратен с аплодисменти от публиката. Последва меле пред вратата на Лорис, но играчите в бяло се забавиха. Занев получи жълт картон за груб фаул срещу Толисо, като гостите дори искаха картонът да бъде червен.

България - Франция 0:1 част I@@@В 52-ата минута Костадинов не успя да засече центриране отдясно, което летеше опасно в наказателното поле на гостите. Голмайсторът на "лъвовете", който има три попадения в тази кампания, получи жълт картон, който го вади от последната квалификация във вторник.

България - Франция 0:1@@@Двата тима се разкъсаха, като играчите на Хубчев се бореха много и не дадоха и за миг на "петлите" да се отпуснат. Липсата на класа не помогна на "трикольорите" да създадат реални положения пред Лорис, но такива нямаше и пред Илиев. Родните национали се раздадоха отново, както в предните две домакинства с Холандия (2:0) и Швеция (3:2), но нямаха късмет да измъкнат точката от Франция.

България - Франция 0:1@@@За първи път "петлите" си тръгват освен с победата и със суха мрежа от София, където в предните си четири гостувания за световни квалификации бяха записали три загуби на нула и едно равенство - 2:2.

България - Франция 0:1 част I@@@Феновете на България се ядосаха на рефера Антонио Матеу Лаос заради няколко негови отсъждания през втората част, но въпреки това изпратиха родните национали с аплодисменти за това, че дадоха всичко от себе си срещу един от най-класните играчи в света.

България - Франция 0:1@@@Момчетата на Хубчев имаха нужда от късмет, за да измъкнат нещо срещу тим, който игра с двама футболиси на Барселона, по един на Реал Мадрид, Байерн (Мюнхен), Ювентус, Челси, Арсенал, ПСЖ, Атлетико Мадрид, Тотнъм и Монако от първата минута, а след това влязоха титуляри на ПСЖ, Арсенал и Олимпик Марсилия.

БЪЛГАРИЯ - ФРАНЦИЯ 0:1