Швеция се разправи с Люксембург с осем гола и чака услуга от България (видео)

Отборът на Швеция разби с 8:0 Люксембург в мач от Група “А” на квалификациите за Мондиал 2018. Трекронур показа отлична форма и зарадва рекордните малко над 50 000 зрители на “Френдс Арена” в предградието на Стокхолм - Солна. С четири попадения се отличи Маркюс Бери, а две попадения от дузпа отбеляза капитанът Андреас Гранквист. По един гол вкараха пък Микаел Лустиг и Ула Тойвонен.

Така шведите вече стискат палци за България в днешния мач срещу Франция. Играчите на Яне Андершон за момента са лидери в групата ни с актив от 19 точки. “Петлите” пък са със 17 преди срещата на “Васил Левски”. Ако “лъвовете” вземат точка или три от хората на Дидие Дешан, Швеция ще държи директното си класиране за Русия в свои ръце. За целта обаче скандинавците ще трябва да победят като гост Холандия.

Резултатът бе открит от домакините в десетата минута. Тогава капитанът Андреас Гранквист реализира дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Кристофер Мартинс срещу Ула Тойвонен. Скоро преднината на скандинавците бе удвоена. Тойвонен намери по отличен начин Маркюс Бери в наказателното поле, който овладя топката и я прати в мрежата. В 37-ата минута упражнението се повтори и Тойовнен намери Бери от дълбочина и нападателят направи 3:0.
В началото на втората част Бери оформи своя хеттрик. Нападателят на Ал Аин се разписа с мощен далечен удар. Шест минути по-късно Трекронур вкара пети гол. При едно центриране от фаул Микаел Лустиг засече с глава топката във вратата. В 67-ата минута Швеция получи правото да изпълни нова дузпа, която отново Гранквист реализира. Само четири минути по-късно Бери вкара четвъртия си гол. 31-годишният футболист засече с глава перфектно центриране отляво на Лудвиг Аугустинсон. В 76-ата Тойвонен ознаменува добрата си игра с гол, който се оказа и последния във вратата на съперника. Дълъг пас от дълбочина и красиво воле за осмото попадение в мача.

ШВЕЦИЯ - ЛЮКСЕМБУРГ 8:0