Арда прегази Димитровград (видео+галерия)

Отборът на Арда (Кърджали) постигна лесен успех със 7:0 над Димитровград в мач от 10-ия кръг на Югоизточна Трета лига. Играчите на Елин Топузаков изиграха много силен двубой и логично си тръгнаха с трите точки от стадиона в Крумовград.
Арда - Димитровград
Срещата на наводнения терен започна с натиск на домакините и логично още в 21-ата минута Атанас Чепилов матира стража на Димитровград. Техничарят проби отляво и с мощен изстрел наказа Георгиев. Секунди по-късно Кременлиев центрира отдясно към Ахмед Осман, който с плонж направи 2:0.
В 26-ата минута отново Осман се разписа, след като Чепилов стреля, а халфът от близка дистанция прати кълбото за трети път в мрежата на гостите. В 38-ата минута Атанас Чепилов излезе сам срещу вратаря, но бившият играч на Банско нацели горната греда. Това бе и последната интересна ситуация за първата част.

Четири минути след подновяването на играта Димитър Алексиев вкара първия си гол в срещата. В 66-ата минута капитанът на Арда Илиян Гаров също се разписа, след като изпълни отлично дузпа.
Секунди по-късно резултатът стана 6:0, а крайният резултат оформи Ахмед Осман. Един от най-добрите на терена се разписа в 72-ата минута. Десетката на домакините отново се оказа на перфектната позиция, за да прати коженото кълбо за пореден път във вратата на Янислав Георгиев.

Стартови състави:

Арда: 12. Ганев, 19. Кременлиев, 24. Гаров, 2. Димитров, 22. Кръстев, 25. Плахов, 7. Чанев, 11. Чепилов, 21. Мисяк, 10. Осман, 39. Алексиев
Ст. треньор: Елин Топузаков

Димитровград: 12. Я. Георгиев, 6. Шабадев, 4. Йорданов, 22. Матев, 20. Колев, 11. Г. Георгиев, 15. Халил, 18. Илиев, 7. Колев, 9. Сабри, 17 Палазов
Ст. треньор: Христо Георгиев