Без Бейл Уелс не допусна грешка в Грузия (видео)

Отборът на Уелс записа четвърта победа от девет мача в квалификационна група D на зона "Европа" в борба за класиране на Мондиал 2018. Без голямата си звезда Гарет Бейл уелсците надделяха с 1:0 при гостуването си на Грузия след гол на Том Лоурънс (49). С успеха те да затвърдиха второто си място и временно се доближиха до лидера Сърбия.

Домакините нагледно диктуваха темпото на играта през първото полувреме. Грузинците владееха топката и често атакуваха своя съперник, който се бранеше подредено и контраатакуваше. В началото на втората част гостите от Албиона откриха резултата след страхотен гол на Том Лоурънс. 23-годишният атакуващ халф пое топката, напредна и шутира мощно от 21 метра, матирайки стража след силния си диагонален изстрел - 0:1.

В 66-ата Отар Какбадзе беше много близо до изравняване, но тогава се появи защитникът Джеймс Честър, който изчисти пред гола. Шест минути по-късно британците изградиха чудесна комбинация чрез Бен Дейвис и Аарън Рамзи, но ударът на Дейвис не беше достатъчно прецизен. В 83-ата грузинците изпуснаха най-добрата си възможност за попадение - Гиорги Меребашвали напредна, но Уейн Хенеси и Ашли Уилиямс се спарвиха задружно.
Уелс остава без загуба, като събра 17 точки. Ако тази вечер Сърбия победи Австрия, шансовете на британците ще бъдат единствено за бараж.